KOMUNICIRANJE IN SODELOVANJE

Dandanes smo ljudje vse bolj odvisni od tehnologije. To si lahko ugotovil že sam, saj se je tudi šolanje za nekaj časa preselilo na daljavo. Zaradi situacije smo bili vsi skupaj primorani uporabljati računalnike in telefone veliko več, kot po navadi. Ne samo šola in služba, na splet se je preselilo tudi druženje in komuniciranje s prijatelji ter družino.

Zato je dobro, da poznaš več orodij, ki ti lahko takšne situacije olajšajo. Najbrž želiš o tem izvedeti več, zato si tu, kajne? V nadaljevanju spoznavanja tega poglavja boš izvedel, kako takšna orodja imenujemo. Nekaj jih boš tudi bolj podrobno spoznal. Kakšnega gotovo že poznaš, pa nič hudega, boš svoje znanje še utrdil.

Pri komuniciranju prek spleta moramo paziti, da upoštevamo pravila obnašanja na spletu. S tem zagotovimo dober odnos med sogovorniki. Vsem je všeč, da se med seboj dobro razumemo, kajne?

Ali veš, da imaš na spletu tudi svojo digitalno identiteto? In da za sabo puščaš digitalni odtis? Ja, vse to boš tukaj izvedel!

Gotovo si že nestrpen, kaj vse je tokrat učitelj Digi pripravil zate. Hitro klikni na enega izmed spodnjih pravokotnikov. Učenec Logi pravi, da so vsebine zelo zanimive in poučne. Prepričan je, da bodo všeč tudi tebi. 🙂

Naučil se boš:

Sporazumevati s pomočjo digitalnih tehnologij.

Deliti datoteke s pomočjo digitalnih tehnologij ter uporabljati oblačne storitve.

Sodelovati z drugimi preko digitalnih tehnologij.

Pravil obnašanja na spletu ter kako se zavarovati pred spletnimi grožnjami.

Upravljati z digitalno identiteto.

Sporazumevanje z uporabo digitalnih tehnologij

Ali veš, kaj spada pod pojem digitalna tehnologija in kaj so njene koristi?

Veš, katero digitalno tehologijo je priporočljivo izbrati glede na to, komu želiš pisati in zakaj pišeš?

Tu se boš naučil napisati e-poštno sporočilo!

splet

Deljenje z uporabo digitalnih tehnologij

Kako dobro znaš ovrednotiti vir? Je ta sploh verodostojen in primeren, da ga deliš z drugimi?

Veš, kaj so oblačne storitve in čemu so namenjene?

Želiš izvedeti še več o vsem zgoraj omenjenem?

Klikni na ta pravokotnik!

splet

Sodelovanje z uporabo digitalnih tehnologij

Rad sodeluješ z drugimi v skupini? Pa veš, katere digitalne tehnologije uporabljamo za sodelovanje na spletu?

Tekom šolanja na daljavo, si marsikatero od tehnologij že spoznal.

Pa želiš izvedeti o vsem zgoraj omenjenem še več?

Klikni na ta pravokotnik!

Spletni bonton

Bi ti bilo všeč, če bi te kdo zmerjal? Kaj pa, če bi te zmerjal prek spleta? Gotovo ti ne bi bilo vseeno, kajne?

Da pa do takšnih situacij ne pride, se moramo vsi držati določenih pravil.

Tu boš izvedel veliko o spletnem bontonu in spletnih grožnjah.

Upravljanje z digitalno identiteto

Ali veš, kaj je digitalna identiteta ter digitalni odtis?

Si že kdaj slišal za to, da poznamo pozitivne in negativne deležnike, ki vplivajo na našo digitalno identiteto?

Tu se boš naučil še, kako lahko preverjaš svoj digitalni odtis in mu slediš.